De Aziatische hoornaar vormt een groeiende bedreiging voor bijenvolken in Nederland. Met dit 8×8 mm gaas voor een Aziatische hoornaarval maak je eenvoudig een effectieve val die hoornaars vangt, terwijl bijen veilig doorgang behouden. Ideaal voor imkers en bijenhouders die actief willen bijdragen aan het beschermen van bijen.
Steeds meer imkers krijgen te maken met:
aanvallen van de Aziatische hoornaar bij de bijenkast
verminderde bijenactiviteit en stress in het volk
nesten van de Aziatische hoornaar in de omgeving
Een Aziatische hoornaarval, zoals de bekende Koldo Belasko-val, helpt om in een vroeg stadium de druk op bijen te verminderen en de vorming van nieuwe nesten te voorkomen.
De maaswijdte van 8×8 mm is cruciaal voor een effectieve hoornaarval:
vangt de Aziatische hoornaar betrouwbaar
laat honingbijen veilig door
voorkomt onnodige bijensterfte
Bij een grotere maas kan de hoornaar ontsnappen. Een kleinere maas zorgt juist voor het vangen van bijen – precies wat je wilt voorkomen. Daarom is 8×8 mm het meest gebruikte formaat voor Aziatische hoornaarvallen.
Dit gaas is speciaal geschikt voor langdurig gebruik buitenshuis:
maaswijdte: 8 mm × 8 mm
draaddikte: 0,65 mm
sterk, stevig en goed te vormen
gegalvaniseerd en weerbestendig
Het gaas wordt vaak gebruikt bij professionele en zelfgemaakte hoornaarvallen en blijft ook bij langdurige blootstelling aan weer en wind in goede conditie.
De beste periode om een Aziatische hoornaar te vangen is het voorjaar (februari t/m april). In deze maanden zijn de overwinterde koninginnen actief. Zij:
zoeken voedsel
zoeken een locatie voor een nieuw nest
vliegen nog zonder werksters
Dit maakt het voorjaar het meest effectieve moment om gericht in te grijpen.
Elke gevangen koningin betekent:
geen nieuw Aziatisch hoornaarnest
geen duizenden hoornaars later in het seizoen
minder predatie en stress bij bijenkasten
Door tijdig een Aziatische hoornaarval met 8×8 mm gaas te plaatsen, draag je direct bij aan het beschermen van bijenvolken.
Wil je meer weten over het herkennen en bestrijden van de Aziatische hoornaar?
Bekijk dan de uitgebreide informatie van de Nederlandse Bijenhoudersvereniging:
https://www.bijenhouders.nl/bescherming-bijenvolken/
Door een account aan te maken in deze winkel kunt u het betalingsproces sneller doorlopen, meerdere adressen opslaan, bestellingen bekijken en volgen en meer.
RegistrerenU heeft geen artikelen in uw winkelwagen