Schrikdraad als afrastering tegen wolven (met subsidie)
Schrikdraad als afrastering tegen wolven
Het lijkt erop dat dat wolf definitief terug in Nederland is. Dit betekent dat er veiligheidsmaatregelen genomen moeten worden om uw dieren te beschermen. Een afrastering met schrikdraad is perfect om wolven te weren. Wolven hebben namelijk een hekel aan schrikdraad.
Subsidie op voorkomen van schade door wolven
Schapen- of geitenhouders kunnen subsidie aanvragen voor bescherming tegen wolven door middel van verplaatsbare afrastering. Deze regeling is bedoeld als financiële ondersteuning voor schapen- en geitenhouders die afrasteringen hebben geplaatst in een leefgebied van wolven om hun dieren tegen de wolf te beschermen. Er zijn een aantal voorwaarden voor deze subsidie zoals:
- de afrastering is geplaatst of wordt gebruikt in een leefgebied van wolven;
- de subsidie kan pas worden aangevraagd nadat de afrastering is aangeschaft;
- de afrastering moet voldoen aan een aantal voorwaarden;
- het gaat om een leefgebied van de wolf dat GS heeft aangewezen;
- maximale subsidie is 20.000 Euro.
Lees hier meer over de subsidiemogelijkheden
Verplaatsbare of permanente afrastering
Bij ons kunt u terecht voor alle benodigdheden om een wolfbestendige-omheining te creëren. Moet de elektrische afrastering verplaatsbaar zijn? Dan bestaat de basis van een schrikdraadsysteem uit kunststof palen, schrikdraad, schriklint en een krachtig schrikdraadapparaat. Terwijl er een permanente afrastering gecreëerd kan worden met houten afrasteringspalen, schrikdraad, schriklint isolatoren en een schrikdraadapparaat.
Om wolven te weren adviseren wij een afrastering van minstens 120 centimeter en 5 tot 7 schrikdraden. Begin met een draad ongeveer 20 centimeter boven de grond en eindig met een schriklint. De grotere omvang van het lint zorgt ervoor dat de wolf sneller ontmoedigd wordt om over de afrastering te springen. Op deze manier beschermt u uw schapen of andere dieren tegen het gevaar van de wolf.
Heeft u al een omheining, maar bestaat deze uit 2 of 3 draden? Dan is het in sommige gevallen mogelijk om de omheining om te bouwen naar 6-draads, zodat ook deze wolf-bestendig is.
Schrikdraad tegen wolven
Om wolven te weren is schrikdraad een absolute must. Zoals eerder benoemd hebben wolven een hekel aan schrikdraad. Door schrikdraad en -lint op de juiste manier te installeren en te onderhouden kunt u met succes uw dieren beschermen. Van belang is dat er overal minimaal 3000 volt op de schrikdraden staat. Ook om plaatsen waar de afstand tot het schrikdraadapparaat het grootst is. Daarnaast is het van belang dat er continu stroom op de afrastering staat. Ook wanneer er geen dieren binnen de omheining lopen. Dit voorkomt dat de wolf niet kan zoeken en wennen aan een bepaalde doorgang.
Extra veiligheidsmaatregelen tegen de wolf
Neemt u liever het zekere voor het onzekere? Dan kunt u overwegen om de afrastering nog iets hoger dan de geadviseerde 120 centimeter te maken. Ook kunt u gaas ingraven om de doorgang aan de onderzijde van het schrikdraad te blokkeren.